Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo môžu znamenať príznaky na nohách?

reklama:
nohy
Čo môžu znamenať príznaky na nohách? Foto: www.freepik.com

Vaše nohy sú viac než len podpora pre vaše telo; sú zrkadlom vášho zdravia. Pozorujte ich a odhaľte skryté zdravotné problémy, ktoré by ste inak mohli prehliadnuť. Od chladných nôh až po zmeny farby prstov, vaše nohy vám môžu naznačiť, či niečo nie je v poriadku. Zistite, ako vám vaše nohy môžu pomôcť zachovať zdravie a kedy je čas na návštevu lekára.

Chladné nohy nemusia byť len znakom teplého srdca, ale môžu upozorňovať na problémy s cirkuláciou alebo dokonca na srdcové ochorenia. Nezanedbávajte pravidelnú kontrolu a krvné testy. Bolesti nôh po náročnom dni môžu signalizovať vážnejšie problémy, ako sú stresové zlomeniny, ktoré môžu mať vplyv na vašu kariéru v prípade, že ste športovec. Zmeny farby prstov na nohách môžu naznačovať Raynaudov syndróm, zatiaľ čo bolesti pät môžu signalizovať problémy s obuvou alebo nadmerným zaťažením nôh.

kŕč v nohe
Čo môžu znamenať príznaky na nohách?Foto: www.freepik.com

Strata citlivosti v nohách alebo zmeny v chôdzi môžu byť dôsledkom nedostatku vitamínov alebo poškodenia nervov alkoholom. Zdeformované nechty môžu naznačovať srdečné ochorenia alebo problémy s pečeňou. Opuchnuté nohy môžu byť dôsledkom dlhého státia, ale v prípade dlhotrvajúceho opuchu je dôležité vyšetrenie na prípadné zdravotné problémy, ako sú problémy s obličkami.

Pálenie v chodidlách môže upozorňovať na vážne zdravotné stavy, vrátane nedostatku vitamínu B a problémov s cirkuláciou. Diabetici a osoby s pomalým hojením rán by mali venovať zvýšenú pozornosť starostlivosti o nohy. Bolesti v palci môžu signalizovať dnu alebo artritídu, zatiaľ čo bolesti v menších prstoch môžu naznačovať Mortonov neurom, často spôsobený nevhodnou obuvou.

svrbenie
Čo môžu znamenať príznaky na nohách?Foto: www.freepik.com

Svrbenie nôh môže byť príznakom plesňovej infekcie, a kŕče v nohách môžu signalizovať potrebu vyšetrenia na zdravotné komplikácie. Znamienka a žlté nechty na nohách môžu značiť estetické problémy alebo vážnejšie zdravotné stavy. Zmeny na nechtoch, ako sú biele výstupky alebo popraskané nechty, môžu naznačovať problémy s tráviacim systémom, pečeňou alebo cukrovkou.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 4. marca 2024

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.