Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Domáce peelingové recepty pre sviežu a zdravú pleť

reklama:
Domáce peelingové recepty pre sviežu a zdravú pleť
Domáce peelingové recepty pre sviežu a zdravú pleť Preložený a upravený článok s 20% navyše obsahu: Všetci sme už určite počuli o peelingu, ale nie vždy mu venujeme dostatočnú pozornosť. Napriek tomu je peeling prekvapivo jednou z najdôležitejších procedúr v starostlivosti o pleť. Dermatológovia sú presvedčení, že bez peelingu je väčšina starostlivosti o pleť prakticky zbytočná. Ako je to možné, keď používame všetky tie séra s čarovnými zložkami ako je kyselina hyalurónová alebo retinol, denné a nočné hydratačné krémy? Áno, práve tak. Peeling - základ starostlivosti o pleť Kľúč k zdravej a sviežej pleti spočíva v pravidelnej regenerácii, kedy pleť sama odstraňuje odumreté bunky a nahrádza ich novými. Tento proces zabezpečuje, že pleť vyzerá svieže a mladistvo. Avšak, ako starneme, tento proces spomaľuje, čo vedie k hromadeniu odumretých buniek, ktoré zhoršujú absorpciu živín z našich obľúbených sérov a krémov. Tu prichádza na scénu peeling, ktorý odstráni odumreté bunky, zabraňuje tvorbe nechceného filtra a umožňuje pleti lepšie absorbovať potrebné živiny. Peeling sa tak stáva nevyhnutnosťou, obzvlášť s pribúdajúcim vekom. Ideálna frekvencia jeho používania je raz týždenne, avšak pri suchej alebo mastnej pleti odporúčajú dermatológovia aplikáciu aj dvakrát týždenne. Výroba domáceho peelingu Na trhu je množstvo peelingových produktov, ale peeling si môžete jednoducho pripraviť aj doma. Na domáci peeling potrebujete tri lyžice hrubšej morskej soli a dve lyžice olivového oleja. Po dôkladnom zmiešaní vmasírujte zmes do čerstvo vyčistenej pokožky, nechajte pôsobiť desať minút a potom opláchnite. Existuje aj množstvo ďalších receptov, napríklad kombinácia krystalového cukru a medu, alebo kávového lógru zmiešaného s medom. Nezabudnite, že po peelingu je dôležité pleť dôkladne ošetriť, najlepšie sérami alebo hydratačnými maskami. Dôležité upozornenie: Po peelingu sa vyhnite priamemu slnečnému žiareniu, pretože pleť je v tomto období citlivejšia a náchylnejšia na UV žiarenie. Foto: depositphotos.com

V dnešnej dobe, kedy je kladený veľký dôraz na vzhľad a zdravie pokožky, sa peeling stáva neodmysliteľnou súčasťou každodennej starostlivosti. Ako jedna z kľúčových procedúr v boji za krásnu a zdravú pleť, peeling odhaľuje svoje mnohostranné výhody. Prečo by sme mu teda mali venovať väčšiu pozornosť a ako si môžeme vyrobiť účinný peeling doma? Pozrite sa bližšie na jeho význam a objavte jednoduché recepty pre vašu domácu kozmetiku.

 

Všetci sme už určite počuli o peelingu, ale nie vždy mu venujeme dostatočnú pozornosť. Napriek tomu je peeling prekvapivo jednou z najdôležitejších procedúr v starostlivosti o pleť. Dermatológovia sú presvedčení, že bez peelingu je väčšina starostlivosti o pleť prakticky zbytočná. Ako je to možné, keď používame všetky tie séra s čarovnými zložkami ako je kyselina hyalurónová alebo retinol, denné a nočné hydratačné krémy? Áno, práve tak.

Peeling – základ starostlivosti o pleť

Kľúč k zdravej a sviežej pleti spočíva v pravidelnej regenerácii, kedy pleť sama odstraňuje odumreté bunky a nahrádza ich novými. Tento proces zabezpečuje, že pleť vyzerá svieže a mladistvo. Avšak, ako starneme, tento proces spomaľuje, čo vedie k hromadeniu odumretých buniek, ktoré zhoršujú absorpciu živín z našich obľúbených sérov a krémov. Tu prichádza na scénu peeling, ktorý odstráni odumreté bunky, zabraňuje tvorbe nechceného filtra a umožňuje pleti lepšie absorbovať potrebné živiny.

Peeling sa tak stáva nevyhnutnosťou, obzvlášť s pribúdajúcim vekom. Ideálna frekvencia jeho používania je raz týždenne, avšak pri suchej alebo mastnej pleti odporúčajú dermatológovia aplikáciu aj dvakrát týždenne.

Výroba domáceho peelingu

Na trhu je množstvo peelingových produktov, ale peeling si môžete jednoducho pripraviť aj doma. Na domáci peeling potrebujete tri lyžice hrubšej morskej soli a dve lyžice olivového oleja. Po dôkladnom zmiešaní vmasírujte zmes do čerstvo vyčistenej pokožky, nechajte pôsobiť desať minút a potom opláchnite.

Existuje aj množstvo ďalších receptov, napríklad kombinácia kryštálového cukru a medu, alebo kávového lógru zmiešaného s medom. Nezabudnite, že po peelingu je dôležité pleť dôkladne ošetriť, najlepšie sérami alebo hydratačnými maskami.

Výroba je naozaj jednoduchá

Potrebovať budete tri lyžice hrubšej morskej soli a dve lyžice olivového oleja. Všetko poriadne premiešate a potom vmasírujete do čerstvo vyčistenej pokožky. Necháte pôsobiť asi desať minút a potom opláchnete.

Ďalší obľúbený recept na peeling sa skladá z kryštálového cukru a medu. Tieto dve ingrediencie zmiešajte v pomere dva ku jednej. A peeling sa dá dokonca vyrobiť aj z kávového lógru zmiešaného s medom, rovnako zhruba v pomere dva ku jednej.

Dôležité upozornenie: Po peelingu sa vyhnite priamemu slnečnému žiareniu, pretože pleť je v tomto období citlivejšia a náchylnejšia na UV žiarenie.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 20. februára 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.