Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kryoterapia je rovnako fascinujúca ako jej účinky. Máte odvahu to skúsiť?

reklama:
Kryoterapia je rovnako fascinujúca ako jej účinky. Máte odvahu to skúsiť?
Kryoterapia je rovnako fascinujúca ako jej účinky. Máte odvahu to skúsiť? Foto: freepik.com

Ľadový vzduch pracuje pre vašu krásu, lieči vaše telo i myseľ. Takto kúzli kryoterapia, starodávna metóda s moderným presahom.

História kryoterapie je rovnako fascinujúca ako jej účinky. Už v roku 450 pred n. l. vedel Hippokrates, otec medicíny, o liečivej moci chladu. Radil, aby sa zranení vojaci balili do ľadu, vďaka čomu oddialil ich smrť. Táto staroveká múdrosť sa premenila na sofistikovanú modernú prax, ktorá sa v posledných rokoch stáva stále populárnejšou. Ide v nej nielen o techniku, ale aj o zážitok. Keď totiž vstúpite do kryokomory, objavíte úplne iný svet. Čas sa spomalí a vy sa ocitáte tvárou v tvár totálnej zime a mrazu. V tej chvíli sa deje niekoľko vecí naraz – nielen vo vašej hlave v podobe intenzívnych myšlienok na útek, ale predovšetkým vo vašom tele.

Prvý krok do kryokomory: Čo čakať?

Všeobecne platí, že čím viac budete svoje telo vystavovať miernemu nekomfortu, tým lepšie urobíte pre vašu odolnosť a zdravie. Chápeme, že vstúpiť do komory, v ktorej panuje teplota vzduchu okolo -90 ° C, neznie ako „mierny nekomfort“, ale dá sa to zvládnuť! Väčšina ľudí, čo má z kryoterapií skúsenosti, je toho dôkazom. Do komory sa totiž vstupuje na veľmi krátku dobu – obvykle od 2 do 4 minút, záleží na miere vášho odhodlania. Na sebe máte len spodnú bielizeň, špeciálne topánky alebo návleky na nohy, rukavice a rúško. Potom už stačí si do komory stúpnuť a začať správne dýchať, aby ste dostali svoje telo pod kontrolu. Možno budete mať pár sekúnd pocit, že takto vyzerá peklo (akurát v pekle majú väčšie teplo), ale až z komory vyleziete, spoznáte možno nové príjemné pocity.

Prečo by ste teda mali túto šialenosť skúsiť?

Pretože studený vzduch, ktorý pôsobí na vašu pokožku, je ako vlna čistoty, ktorá zmýva stres, úzkosť a emočný nepokoj. Uvoľnenie endorfínov vás potom naplní pocitom šťastia a spokojnosti. Podľa News Medical Life Sciences, ktorý združuje komunitu odborníkov z oblasti vedy, medicíny a prírodných vied, pomáha detoxikovať kožné bunky, regeneruje pokožku, odstraňuje odumreté šupinky kože a zvyšuje tvorbu kolagénu, takže bojuje proti starnutiu a vráskam.

Kúzlo chladu je väčšia, než si myslíte.

Zároveň redukuje celulitídu a patrí medzi najsilnejšie zbrane proti zápalom. Zbaviť sa tak môžete nielen akné, ale aj rôznych exémov či lupienky. Pravidelné vystavovanie chladu taktiež priaznivo pôsobí na imunitu, zlepšuje kvalitu spánku a podporuje zdravý metabolizmus. Tým, že spúšťa uvoľňovanie endorfínov a katecholamínových hormónov, zlepšuje aj náladu pri úzkostiach a depresiách.

Účinky chladu už roky používajú lekári a odborníci na estetickú medicínu. Napríklad Teresa Tarmey, kozmetická špecialistka celebrít pre britskú Elle o kryoterapii hovorí: „Kryoterapiu, teda použitie extrémneho chladu, používam ako súčasť ošetrenia vo svojom salóne už niekoľko rokov. Vytvára efekt „ľadového liftingu“, ktorý okamžite a výrazne pozdvihne povädnutú a opuchnutú pleť, omladí mdlú pleť a vytvaruje tvár. Je ideálna pre tých, ktorí chcú naozaj zjavné výsledky ošetrenia. Skvele sa tiež hodí pre zaneprázdnené ženy.“

Zdroj: www.marianne.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 24. januára 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.