Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Správne miesto televízie v obývačke. Viete kde ju umiestniť?

reklama:
Správne miesto televízie v obývačke. Viete kde ju umiestniť?
Správne miesto televízie v obývačke. Viete kde ju umiestniť? Foto: www.freepik.com

Televízia sa stáva kľúčovým prvkom moderných obývacích izieb. Vhodne umiestnená televízia potom môže vytvoriť ideálnu atmosféru na sledovanie vašich obľúbených filmov či seriálov. Ako správne umiestniť televíziu, aby bolo sledovanie čo najpríjemnejšie a zároveň bezpečné pre vaše zdravie?

Umiestnenie televízie vo vašom dome môže zásadným spôsobom ovplyvniť vašu skúsenosť s jej sledovaním. Ako správne umiestniť televíziu, aby bola jej výška a vzdialenosť od gauča ideálna? Pozrite sa na praktické tipy a odporúčania.

Ako vysoko umiestniť televíziu?

Ak plánujete zavesiť televíziu na stenu, správna výška je kľúčovým faktorom pre pohodlie vášho sledovania. Ideálna poloha televízora umožňuje pohodlné sledovanie bez námahy a nepríjemností spojených s bolesťou krku alebo očí.

Správna výška pre umiestnenie televízie:

Orientujte sa podľa očí: Spodná hrana televízora by mala byť vo výške, kde budú vaše oči mierne sklopené smerom dole pri bežnom posedení. To minimalizuje namáhanie očí a krku.
Individuálne prispôsobenie: Výška televízie môže byť ovplyvnená vašou vlastnou výškou a preferenciami. Zvážte rôzne možnosti a experimentujte s polohou, aby ste našli tú najpohodlnejšiu.

Špecifické umiestnenie pre spálňu:

Sledovanie poležiačky: Pokiaľ sledujete televíziu v spálni prevažne v polohe poležiačky, môže byť televízia umiestnená trochu vyššie, zhruba 20-30 cm nad vašou prirodzenou úrovňou pohľadu v tejto polohe.

Aká je ideálna vzdialenosť od televízie?

Vzdialenosť medzi televízorom a gaučom alebo sedacou súpravou je ďalším dôležitým faktorom pre optimálne sledovanie. Správna vzdialenosť zaistí, že budete mať čo najlepší zážitok z obrazu bez namáhania očí.

Odporúčaná vzdialenosť od televízie:

  • Zohľadnite rozlíšenie: Vzdialenosť by mala byť taká, aby obraz bol jasný a pohodlný. Pre televízie s rôznym rozlíšením platia špecifické odporúčania:
    Televízia Full HD: Zhruba 4-4,5 cm vzdialenosti na každý palec uhlopriečky obrazovky.
    Televízia 4K UHD: Zhruba 2,1 cm vzdialenosti na každý palec uhlopriečky obrazovky.
    Televízia 8K: Zhruba 1-1,5 cm vzdialenosti na každý palec uhlopriečky obrazovky.

Zdroj: sconto.cz, homeincube.cz, prozeny.cz, www.ato.cz, www.dumazahrada.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 1. marca 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.