Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tieto ženské zvyky mužov odrádzajú

reklama:
Tieto ženské zvyky mužov odrádzajú
Tieto ženské zvyky mužov odrádzajú Foto: www.freepik.com

Aby človek pokazil dojem, ktorý vzbudil, nedá zas tak veľa práce. Nie je to nič, čo by ste si priali, ak nie je pravda?

Existuje množstvo nepekných zvykov a šablón správania schopných vášmu partnerovi bleskovo pokaziť náladu, ak nie rovno prinútiť k pochybnostiam, či má tento vzťah vôbec potrebný… O nič také veľmi pravdepodobne nestojíte. Pokiaľ je skôr vaším záujmom, aby z vás bol partner paf v tom dobrom slova zmysle, prečítajte si nasledujúcich osemnásť bodov a nikdy nerobte to, čo je v nich popísané.

1. Nehovorte s ním stále len o niečom negatívnom. Je možné, že máte hromadu problémov a neprechádzate práve tým najlepším obdobím svojho života, ale ak nebudete bezvýchodiskovú čerň svojich slov aspoň sem tam riediť niečím pozitívnym, môže záujem potenciálneho partnera o vašu osobu uvädnúť rovnako nečakane, ako vykvitol. Pokiaľ stojíte o spoločnú budúcnosť, snažte sa byť viac pozitívny.

2. Mnohým mužom sa páčia veľmi žensky pôsobiace dievčatá, ale nebuďte za bezmocnú. O uvzdychané dievčatá nemá nikto záujem, najmä ak ste pri zoznámení javila rozhodnosti oveľa viac.

3. Stále si so záujmom prezeráte iných mužov, pritom však len vzácne poviete niečo pochvalné o tom, ktorého máte po boku? Tým sama tento vzťah ničíte. Prečo by vám mal venovať nejakú zvláštnu pozornosť, keď vy to očividne voči nemu v úmysle nemáte?

4. Isté nepatrné prejavy žiarlivosti v romantickom vzťahu sú niečím, čo sa dá pokladať za normálne. Pokiaľ však budete javiť žiarlivosti príliš, na vašom vzťahu sa to môže podpísať tým najhorším spôsobom. Ak namiesto aby ste mužovi dôverovali a venovali sa mu sa neustále porovnávate s inými dievčatami a pokúšate sa byť lepší ako ony, môžete vziať jed na to, že sa mu to nebude páčiť.

5. Pokiaľ mu neposkytnete dostatok osobného priestoru, môže ho to priviesť k rozhodnutiu, že sloboda mu za rozchod s vami stojí. Takže si dobre rozmyslite svoj kyslý výraz, keď sa zmieni o piatkových schôdzkach s kamarátmi. Naopak ho podporte. Každý si vo vzťahu z času na čas potrebuje od toho druhého oddýchnuť, aj keď ide o lásku až za hrob.

6. Ak vás baví ohovárať iných za ich chrbtom, radíme vám na to rýchlo zabudnúť. Vo všeobecnosti je to odpudivá vlastnosť. A ak sa pri zábave s kamarátmi tvárite ako sama nevinná láskavosť, aby ste potom o nich pred partnerom prednášali všelijaké negatívne súdy a urážky, môže vás celkom oprávnene pokladať za pokrytcov a falošného človeka. Ako môže váš vzťah skončiť?

7. Stane sa, že sa s vami muž potrebuje poradiť o niečom dôležitom. Ak však nedokážete viesť zmysluplný rozhovor, čoskoro sa prestane snažiť… A nájde si takú, ktorá toho bude schopná. Takže sa učte svojho muža počúvať a rozumne sa s ním rozprávať. Alebo to za vás urobí niekto iný.

8. Šťastie naozaj neurčujú iba peniaze. Pokiaľ mu budete stále rozprávať, čo všetko vám má kúpiť, aby ste mohli byť šťastná, začne vás čoskoro pokladať za trochu príliš peniazchtivú. Čo samozrejme dramaticky ovplyvní vaše šance vytvoriť s ním dlhodobý pár.

9. Určite sa mu veľmi nebude páčiť, keď sa naň budete utrhovať pre jeho pokusy urobiť váš život lepším.

10. Pravdepodobne sa vám páči, keď sa vás niekto spýta, čo sa deje a ak ste v poriadku, keď je na vás vidieť smútok a únavu. Ak však namiesto čo by ste prehovorili o svojich pocitoch alebo problémoch sa odmlčíte a prevádzate hovor inam, pôsobí to prinajmenšom nepríjemne.

11. Musíte si uvedomiť, že nie vždy pôjde všetko tak, ako si to prajete vy. Pokiaľ budete v podobných situáciách predvádzať hysterické výstupy a vyslovovať ultimáta, len ťažko sa to vášmu partnerovi bude páčiť.

12. Isteže sú na svete veci, kvôli ktorým stojí za to ísť do sporu a hádať sa, ak ste však posadnutá snahou mať vždy za všetkých okolností pravdu a pre každú hlúposť sa s mužom hádate, čoskoro sa s ním už hádať nebudete musieť. Viete prečo? Pretože vás nechá.

13. Určite sa vám nepáči, keď o vás partner hovorí niečo nepekné pred vašimi príbuznými alebo kamarátmi, že áno? Buďte si istá, že ani jemu sa také prejavy z vašej strany nepáčia. Ak teda chcete vzťah zničiť, len do toho, zhadzujte ho pred ľuďmi, ako sa vám to páči.

14. Každý má svoje záujmy a preferencie a vy by ste ich mali rešpektovať. Verte, že nie je rád, keď sa posmievate a robíte všelijaké vtipy na to, čo sa mu naozaj páči. Aj keby to bol nejaký podivný film, ktorý sa páči dvom alebo trom ľuďom na celom svete, dajte si zájsť chuť.

15. Ak sa mu páčite natoľko, že vás chce zoznámiť so svojou rodinou a kamarátmi, musíte súhlasiť. Naozaj to myslíme vážne. Pokiaľ budete odmietať styky s ľuďmi, ktorí patria do jeho najbližšieho okruhu, môže ho to priviesť k úvahám, či sa má vôbec s vami naďalej stýkať.

16. Snáď každý už vie, aké škodlivé sú pre blízke vzťahy mobilné telefóny. Ak už teda trpíte zvykom každú chvíľu sledovať, či vám neprišla správa, nerobte to aspoň vtedy, keď ste spolu. Aspoň pokiaľ ho nechcete vyviesť z miery a pokaziť mu náladu. Ak sa pozeráte do telefónu pri rozhovore s partnerom, dávate mu tým zreteľne a jasne najavo, že vás telefón zaujíma viac ako on.

17. Ak máte vo zvyku každú tému v hovore prevádzať na seba, na svoje problémy a na to, čo zaujíma vás, začnite sa toho urýchlene zbavovať. Partner nepochybne tiež rád povie niečo o sebe a o svojom živote.

18. Je vám v jeho spoločnosti tak dobre a milo, že sa vám chvíľami chce úplne sa mu vzdať na milosť a nemilosť a vo všetkom sa mu podriadiť… Ak si však neuvedomujete vlastnú hodnotu a nedokážete sa správať s pocitom vlastnej dôstojnosti, verte že pre neho čoskoro stratíte väčšiu časť príťažlivosti. Bábky bez vlastnej vôle sa páčia len málokomu.

Zdroj: www.adaline.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 19. februára 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.