Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vedeli ste, že dátum narodenia ovplyvní vaše zdravie?

reklama:
zdravie ženy
Vedeli ste, že dátum narodenia ovplyvní vaše zdravie? Foto: www.freepik.com

Nová štúdia odhalila prekvapujúcu súvislosť medzi mesiacom narodenia a našim zdravím. Vedci a astrológovia sa zriedka zhodujú, ale v tomto prípade je ich názor jednotný. Ako môže mesiac, v ktorom sme sa narodili, a zdravotný stav našich matiek počas tehotenstva ovplyvniť naše celoživotné zdravie?

Horoskopy a astrológia sú často predmetom skepsy zo strany vedeckej komunity. Avšak, objavila sa jedna oblasť, kde sa názory vedcov a astrológov prelínajú. Oba tábory uznávajú, že dátum nášho narodenia môže mať významný vplyv na naše zdravie – najmä mesiac narodenia, ale aj zdravotný stav matky počas tehotenstva hrajú dôležité úlohy. Tieto faktory môžu predurčiť, či budeme počas života skôr zdraví alebo či nás budú sužovať rôzne choroby.

Rozsiahle štúdie, ktoré sa uskutočnili od roku 1985 do roku 2013 a zahrnuli viac ako 1,7 milióna ľudí, ukázali, že mesiac narodenia môže významne ovplyvniť predispozície k určitým zdravotným stavom. Výskumníci zistili, že napríklad deti narodené v určitých mesiacoch môžu mať vyššiu náchylnosť k astme alebo alergiám v dôsledku väčšieho množstva prachu v ovzduší.

tehotná žena
Vedeli ste, že dátum narodenia ovplyvní vaše zdravie?Foto: www.freepik.com

Zaujímavé je, že aj zdravie matky počas tehotenstva má významný vplyv na zdravotný stav dieťaťa. Matky, ktoré počas tehotenstva prekonali chrípku, majú častejšie deti s vyšším rizikom vývoja srdcových ochorení. Toto poukazuje na dôležitosť zdravia matky počas tehotenstva a jeho vplyvu na budúce zdravie dieťaťa.

Ľudia narodení v zimných mesiacoch majú vyššie riziko vývoja kardiovaskulárnych ochorení, zatiaľ čo tí, ktorí sa narodili na jeseň, by mali venovať väčšiu pozornosť prevencii neurologických, respiračných a reprodukčných problémov. Napriek týmto zisteniam je dôležité nezabúdať, že základom dobrého zdravia je zdravý životný štýl, pravidelný pohyb, dostatok spánku a vyvážená strava. Tieto faktory sú rozhodujúce pre udržanie zdravia bez ohľadu na mesiac, v ktorom sme sa narodili.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 29. februára 2024

Som milovníčka dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o., SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.