Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo všetko môže vaše dieťa ohroziť vo vašej vlastnej domácnosti? Prečítajte si naše tipy, ako predchádzať nešťastiam!

reklama:
Čo všetko môže vaše dieťa ohroziť vo vašej vlastnej domácnosti?
Čo všetko môže vaše dieťa ohroziť vo vašej vlastnej domácnosti? Prečítajte si naše tipy, ako predchádzať nešťastiam! Foto: www.freepik.com

Kto má doma malé dieťa, snaží sa ho mať neustále na očiach. Občas sa ale stane, že sa len otočíte a dieťa je preč. Ako je známe, malé deti nedomýšľajú, nemajú pud sebazáchovy a túžia úplne všetko preskúmať a vyskúšať. Preto je potrebné myslieť za nich a pripraviť im bezpečnú domácnosť, v ktorej sa môžu pohybovať bez rizík.

Človek by si povedal, že doma sa predsa nemôže nič stať. Opak je pravdou. Doma číha nebezpečenstvo na každom rohu. Klzká podlaha, ostré rohy nábytku, nesprávne uložené saponáty, neprimontovaný nábytok, vriaca sa polievka či otvorené okno, to všetko môže dieťaťu privodiť vážny úraz. Sú to ale aj veci, ktoré vás možno doteraz nenapadli a ktoré bežne doma robíte alebo máte.

Igelitové vrecko

Každý svojmu dieťaťu hovorí, že vrecúško ani igelitová taška sa na hlavu dávať nesmie, že by sa mohlo udusiť. Ale čo dvojročné dieťa vie, čo to znamená? Vari chápe smrteľnosť? Akonáhle dieťa vrecko nájde, katastrofa môže byť na svete. Preto aj tak obyčajnú vec, ako sú igelitové vrecká, vždy uchovávajte na mieste, kam dieťa nemôže alebo nedosiahne.

Odpudzovač komárov

Letné noci v neklimatizovanom byte bývajú utrpením. Preto spí mnoho rodín s otvorenými oknami, aby aspoň v noci vyvetrali z izieb nadmerné horúco. To však vábi nevítaných hostí – komáre. Ženy často siahnu po elektrickom odpudzovači komárov, ktorý býva veľmi účinný. Jeho obsah je však po požití človekom smrteľne jedovatý. Šikovné dieťa môže fľaštičku otvoriť niekoľkými údermi hračkou a tekutinu ochutnať. Vložte preto odpudzovač do zásuvky až v okamihu, keď deti zaspia.

Batérie

Každý má doma aspoň jednu vec, ktorá v sebe potrebuje mať batérie. Rodičia malých detí ich mávajú dokonca niekoľko. Batérie však obsahujú jedovaté látky, ktoré môžu po požití popáliť a poleptať tkanivá a orgány. Dieťa nemá problém menšiu batériu prehltnúť, čo pre neho môže znamenať nenávratné škody na zdraví. Nebezpečné je však aj olízanie poškodenej batérie.

Dezinfekcia v kapsičke

Predovšetkým malé deti majú v obľube ovocné pyré v plastovom vrecku so skrutkovacím uzáverom. Niektorí výrobcovia však začali ponúkať napríklad dezinfekciu, opaľovací krém alebo mydlo v úplne rovnakom obale. Pokiaľ podobný výrobok doma máte, uchovajte ho na miesto, kam dieťa nemôže, alebo ho aspoň poučte, že pokiaľ nie je na kapsičke obrázok ovocia, nesmie ju brať.

Nabíjačka v zásuvke

Mobilný telefón nabíja každý z nás celkom často. Preto je vo väčšine domácností bežné, že sa nabíjací kábel necháva v zásuvke nepretržite. Pre malé deti to však môže znamenať vážne ohrozenie života. Predovšetkým batoľatá strkajú do pusy všetko, čo cestou stretnú a nabíjačka je pre nich veľkým lákadlom. V domácnosti s malými deťmi by preto mala byť nabíjačka vždy vypojená, pokiaľ sa nepoužíva, a zásuvka zabezpečená záslepkou.

Zdroj: styl.instory.cz

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s novinkami zo Zivotsdetmi.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Najčítanejšie za 24 hodín

Monika Rybárová
Autor Dátum 7. apríla 2024

Som milovníkom dobrých rád a nápadov. Svojimi článkami už roky prispievam redakcii a pomáham ľuďom uľahčiť si každodenný život.

K téme

Zivotsdetmi.sk
Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.